3 tablica rejestracyjna

Od 1 stycznia 2016 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju (https://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1603/1 ) możemy legalnie korzystać z bagażników rowerowych montowanych na haku. Dotychczas problem stanowiła tablica rejestracyjna, która była niewidoczna po zamontowaniu platformy rowerowej. Zgodnie z przepisami nie można jej zdemontować z samochodu i nie można stosować różnego rodzaju dorabianych tablic.

Jak i gdzie uzyskać dodatkową tablicę?

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Barbary Sofronów, kierowniczki Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Barbara Sofronów: Wystarczy złożyć wniosek (można go pobrać ze strony www.bip.powiatraciborski.pl - Kategoria: Wniosek o wydanie wtórnika tablicy rejestracyjnej [3]) lub osobiście w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, pl. Okrzei 4, pok. nr 15.

Jaki jest koszt uzyskania 3 tablicy?
Barbara Sofronów: To 52,50 zł (40 zł tablica, 12,50 zł znaczek legalizacyjny).
Wyjątek stanowią starsze tablice, w których nad PL-ką jest biało-czerwona flaga. W tym przypadku musimy wymienić je na nowe z unijnym oznaczeniem. Ponosimy więc koszt za 3 szt., tzn. 3x40zł za tablice rej. i 2x12,5zł za znaki legalizacyjne razem 145zł

Jaki jest czas oczekiwania na nową tablicę?
Barbara Sofronów: Jest nie dłuższy niż 14 dni. Pamiętajmy, aby po odbiór tablicy zgłosić się z dowodem rej.

Teraz czekamy na dobrą pogodę, pakujemy rowery i legalnie ruszamy na rowerowe wojaże.

No Comments Yet.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *